Posted on

Oyunculuk her gencin hayalini süslediği ama herkesin ilgi duyduğu ve sektörün içinde bulunmaktan haz alacağı bir meslek olarak yerini almıştır. Bu mesleğe girerek sektöre adım atmak isteyenler çeşitli yollar denemekte ve en etkili bir yol olarak gördüğü oyuncu ajanslarına başvuru yapmaktadırlar. Cast ajansları ile birlikte sektöre adım atarak uygun bir rol ile gerekli şansın elde edileceğine genel kanı olarak inanılmaktadır.

Oyunculuk mesleğini icra edenlerin yaşam tarzı olarak rahatlık içerisinde gösterişli bir durumları olduğu ekranlardan yansısa da uzun ve dikenli bir yolda yürüdükleri unutulmamalıdır. Maddi bir kazanç elde etmek olarak da algılanan oyunculuk ve karşılığında gelen şöhret iyi bir planlama ve yaşantı içerisinde olunmaz ise kaybedileceği ve sektörde kalıcı olunamayacağı muhakkaktır. İllere yayılan ajanslar içerisinde yerini alan Yalova cast ajansları insanların ayaklarına hizmet götürerek yardımcı olmaya çalışmaktadırlar. 7-24 online kabulün yapıldığı ajansa belirlenen saatler içerisinde de adayların bizzat başvuruda bulunmaları sağlanarak kendilerine yardımcı olunmaktadır. Böylece Yalova cast ajans başvuru neticesinde adaylar ajans yetkililerine hangi kararlılık içerisinde olduklarını ifade ederek durumlarını aktarabilmektedirler.

Yalova reklam ajansları ile dizi filmlerde oynama isteğinde olanların görsel sanatlar ile merakının ne derece de olduğu ve adayların yeteneklerin ortaya çıkarılırken ajanslarda boy, kilo ve yaş ayrımının yapılmadığı görülmektedir. Sadece Yalova modellik başvuru formu dolduran kişilerde bazı şartlar aranırken en büyük özelliğin fiziki yeterlilik olduğu görülmektedir.

Yalova halkı oyuncu ajansları ile birlikte oyuncu nasıl olunur sorusunun cevabını bulabilirken alınan eğitimler ile birlikte gerekli yeterliliğe ulaşabilmenin mümkün olduğunu öğrenmektedirler. Sektörde yer alma adına adımlar atanlar yeteneklerine ve ilerleme istedikleri yönde ilin vazgeçilmezleri arasına giren ajanslar ile iletişime geçerek şehirde çekilmekte olan kısa metrajlı filmler Yalova turizm sektörünü oluşturan reklam çekimlerinde oynayabilme adına ajanslarla birlikte büyümektedirler.  Yapılması gereken en önemli işin mağduriyetler yaşamama adına profesyonel ajansların tercih edilerek kayıtlı elemanları olmak. Sabır içerisinde kendilerine gelecek şans ile birlikte hata yapmadan süreci değerlendirmektir. İyi bir netice karşısında başarı basamaklarının hızla çıkılacağında herkes hemfikirdir.