Posted on

 

Survivor dünya üzerinde birçok alanda yapılan bir televizyon yarışmasıdır. Programda yarışmacılar yerleşim yerlerinden uzak bir alanlarda para ve çeşitli ödüller için yarışırlar. Survivör yarışmasında ise kademeli eleme sistemi yer almaktadır. Yarışmacılar sadece bir yarışmacı arkadaşları kalana kadr diğer takım arkadaşlarını kapalı bir oylama yaparak elerler.

Yarışmayı kazanan “Sole Survivor” (”Hayatta kalan kişi”) unvanını da alır. Survivor formatı 1992’de İngiliz televizyon yapımcısı Charlie Parsons tarafından oluşturulmuştur.

Dünya çapında yayınları Survivor formatı, Expedition Robinson adlı özgün programdan sonra dünya çapında çok sayıda programda uyarlandı.

Dünyada birçok ülkede yayınlanan Survivor yarışması Türkiye’de ise ilk önce 2005 yılında Kanal D ekranlarında daha sonra 2006-2012 yılları arasında Show Tv ekranlarında, 2013-2014 yıllarında Star Tv ekranlarında yayınlandı. Survivor yarışması 2015 yılından itibaren de TV8 ekranların yayınlanmaktadır.

Türkiye de Yayınlanan Survivor Yarışma Programlarının İsimleri;

Survivor Türkiye, Survivor Türkiye-Yunanistan, Survivor Aslanlar-Kanaryalar, Survivor Kızlar-Erkekler, Survivor Ünlüler-Gönüllüler, Survivor All Star’dır.

En son olarak Survivor yarışması Türkiye de yapımcı, sunucu Acun Ilıcalı’nın kanalı TV8 ekranlarında yayınlanmaktadır.  Sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yaptığı Survivor All Star yarışması 22 Şubat Pazar akşamı TV8’de ilk bölümü ile yayınlanmıştır.

Survivor ile adrenalinin sınırlarını zorlayan bu yarışmada, hayatta kalma mücadelesinin yaşandığı Survivor’da yarışmacı olmak için belirli şartlar mevcut, işte Survivor Gönüllüler takımında yarışabilmek için gerekli şartlar.

Survivor katılım şartları; yarışmacı en az 18 yaşında olup yurt dışına çıkma yasağı bulunmamalıdır.

En üst yaş sınırı ise bulunmamakta yarışmacı kaç yaşında olur ise olsun kendine güveni var ise yarışmaya katılabilir. Survivor’e katılım şartlarından bir diğeri ise internet üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Ayrıca kendizi tanıtan kısa video da çekebilirsiniz bu da size Survivor elemelerinde bir avantaj sağlayacaktır.

Survivör şartları ise; düzgün bir fiziğe sahip olmak, konuşma kabiliyetli, bilgili ve iyi bir karaktere sahip olmak şarttır.

Bu yarışmaya katılabilmek için en önenli Survivör şartlarını yerine getirmektir.

Survivör elemelerinde ise; genellikle kişiden kendini tanıtmasını isterler. Daha önce başına gelen bir engeli nasıl atlattığını sorarlar. En son ise bir gelecek planıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir