Posted on

Günümüzün saygı duyulan mesleklerinden biri olmayı başaran mankenlik mesleği, o kadar popüler bir meslek oldu ki Siirt mankenlik ajansları gibi ajanslara gelen başvurular ciddi anlamda artış gösterdi. Mankenlik mesleğini yapan mankenler, yüksek meblağlar da ücretler almaktadır. Mankenliğin bu kadar çok ilgi görmesinin nedenlerinden biri de budur. Peki mankenlerin kazançları neye göre değişiklik gösteriyor?

 

Mankenlerin fiyatlarını etkileyen en önemli faktör yapılan işin ne kadar kapasiteli olduğudur. Büyük bir projede yer alan manken ile küçük proje de yer alan mankenin aldığı ücretler arasında mutlaka farklılıklar olacaktır. Bir diğer ücreti etkileyen faktör ise, mankenin işinde ne kadar iyi olduğu ve ne kadar tanınmış olduğudur. Buna örnek verecek olursak, geçen günlerde Antalya’da podyumlarda dünyanın en iyi mankenlerinden biri olarak gösterilen Adriana Lima boy göstermişti. Adriana Lima ile aynı podyumda yürüyen diğer mankenlerin aldıkları ücret arasında dağlar kadar fark vardır. Ne kadar çok tanınır ve işinizde ne kadar çok iyi olursanız alacağınız ücret de bu orantıda artış gösterecektir. İyi bir manken olmak içinde, Siirt modellik ajanslarından veya hangi ilin ajansı ile çalışıyorsanız, o ajansta ki uzmanların yönlendirmelerine harfiyen uyun. Zira bu ajanslar bünyesinde ki mankenlerin daha iyi işler yapmasını ister. Bünyesinde yer alan manken ne kadar çok tanınırsa, mankenlik ajansı da o kadar çok prim yapacaktır. Bu yüzden bu konuda ajansınız ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Mankenlik ücretini etkileyen bir diğer etmen ise, mankenin bu sektörde ne kadar deneyimli olduğudur. Mankenlik sektörüne yeni giriş yapmış olan çiçeği burnunda ki bir manken ile, tecrübeli bir mankenin aldığı ücrette farklılık gösterecektir.

Siirt reklam ajansları da mankenler ile reklam filmleri için iş birliği içine girer. Reklam filmlerinde oynayan bir mankenin alacağı ücret çok yüksekken, bir ürünün katalog çekimlerinde yer alan mankenin alacağı ücret normal düzeyde olacaktır. Sonuç olarak mankenlikte ücreti etkileyen birçok faktör bulunur ve bu konularda ki detaylı bilgileri, Siirt cast ajans başvurusunu yaptığınız ajans veya bağlı bulunduğunuz cast ajansından alabilirsiniz.