Posted on

Cast ajanslarının artıları arasında yer alan en önemli detay oyuncu adaylarının cast ajans firmalarına adım attıkları an itibari ile birlikte eğitim dolu bir noktada yer almalarıdır. Oyuncu olmak-model olmak-reklam yıldızı olmak için başvuru sağlayan her adayın bu yolculuğu sırasında en iyilerden bir tanesi olabilmek artı olarak da güzel bir gelecek adına eğitimleri en doğru şekilde kavrayabilmeleri gerekmektedir. Sinema oyuncusu olmak isteyen adayların bilmeleri gerekli olan bir takım detaylar bulunmaktadır. Bu detaylar arasında yer edinmekte olan Senaryoda Sürekli İlerleme oyuncu adaylarının sahnede yer aldıkları an itibari ile birlikte unutmamaları gerekli olan önemli bir kural olmaktadır.

Oyuncu olarak sektörde yer edinmek isteyen adayların oyunculuk atölyeleri ya da cast ajanslarında edinmiş oldukları bu önemli kurallar izleyenler tarafından sevilerek ve de başarılı bir şekilde izlenmelerine sebep olabilmektedir. Sürekli ilerleme yasası olan bilinmekte olan bu kural senaryo içerisinde yer alan dramatik ve gerilim dolu sürecin azar azar da olsa artış göstermesi ve de en sonunda doruğa ulaşması diğer bir deyiş ile tabir etmek gerekirse.  En dikkat çeken ve de insanların odak noktasına haline gelinmiş olduğu noktaların filmin en sonunda seyirciye en doğru şekilde ve heyecanlı bir bekleyiş içinde sunumunun yapılmasıdır. Bu detay her filmde bir kural bir yasa olarak sektörde yer edinmekte olan bir kuraldır. Gerilim filmlerinde ya da aksiyon filmlerinde daha sık karşı karlıya gelinmiş olan bu olaylar her bir olayın en can alıcı kısmı yani en doruk noktası olarak da değerlendirilebilmektedir.

Sürekli ilerleme yasasının izleyenlere karşı en doğru şekilde sunumunun yapılması noktasında sahnelerin arasında mutlak suret ile ince bir bağlantı ile ilerleme sergilemeleri gerekmektedir. Bu aşamada kopukluk olması tüm senaryoyu alt üst edebilir. Bu detaya karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Bir sahnede bir sorunun oluşması ve diğer adım olan diğer bir sahne de bu soruna karşılık bir çözüm öne sürülmesi ya da tam aksi bir şekilde ilerleme ile gidilmesi gerekmektedir.