Posted on

Onur Ünlü’nün yazıp yönettiği internet dizisi, Görünen Adam yayınlandığı günden beri dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bu dizide alışılmışın dışında durumlar söz konusudur. İnsanlar görünmemektedir ve bu onlar için normaldir. Gittiği bir bilim fuarında Eşref Şerif’in deneyine kurban olan Kurtuluş görünür hale gelir. Kimse onu görememektedir ve bu işleri Kurtuluş için zorlaştırmaya başlamıştır. Pek çok ünlü ismin yer aldığı Görünen Adam dizisi konusu sayesinde insanların ilgisini çekebilmiştir.

Görünen Adam’ın 4. Bölüm özetinde Kurtuluş, yani dizimizin ana karakteri, görünen adam, aşık olduğu İpek’i görmeye gider. Tam o sırada Tonguç da İpek’i görmeye gelir ve Eşref Şerif’in verdiği gözlük sayesinde Kurtuluş’u görür. Silahını çekip Kurtuluşu kovalamaya başlar. Kurtuluş İpek’i de alıp kaçmaya başlar. Kurtuluş aynalardan geçebildiğini düşünür ve İpek’e bunu göstermek ister ama başarısız olur. Kurtuluş kahvehane işleten arkadaşı İsfendiyar’ın yanına gider. Kahvehanedekiler Kurtuluş’un sesini duyunca korkup kaçarlar. Kurtuluş’un öptüğü insanlar onu 7 saniye görebilmektedir. Eşref Şerif, Kurtuluş’u hala yakalayamadığı için Tonguç’a sinirlenmiştir. Eşref Şerif’in planladığı kanlı dolunay gecesinde insanların yarısını görünür yapma planının gerçekleşebilmesi için Kurtuluş’a ihtiyacı vardır. Eşref Şerif, Tonguç’a Kurtuluş’u ona getirmesi için son bir şans verir. Tonguç’un bulabileceğine inanmayan Eşref Şerif, kendisine yeni birini aramaya başlar. Bu sırada Kurtuluş başından geçenleri arkadaşı İsfendiyar’a anlatmıştır. Kurtuluş ile görüşmek isteyen bir kadın gelir ve önemli bir mesele olduğunu söyleyip kartını bırakır. Ardından Tonguç ve adamları Kurtuluş’un ele geçirmek için gelirler. Kurtuluş ve İsfendiyar bir odaya girer ve kendilerini kitler. Dizinin aralarında ortaya çıkan reklam adam ortaya çıkar. Kurtuluş reklam adamın kıyafetlerini giyerek dolaba saklanır ve Tonguç onu bulduğunda sazı yardımıyla Tonguç’u bayıltır. Kurtuluş Tonguç’un onu görmesine yardımcı olan gözlüğünü de alır ve kaçarlar.

Görünen Adam’ın 4. Bölüm özeti bu şekildedir. Eğer izlemek isterseniz Youtube da yayınlanan bu diziyi izleyebilirsiniz. Bölümleri yaklaşık 15 dakika uzunluğunda olan bu internet dizisinin kadrosunda bir dönemler izleyicileri ekrana kitleyen Leyla ve Mecnun dizisinden oyuncular görebilmekteyiz