Posted on

Oyuncu ajansları, oyunculuk, figüranlık, modellik gibi meslek gruplarına dahil olmanın hayalini kuran insanlara doğru yolu gösterip, onları doğru şekilde yönlendirerek hayallerine kavuşmasını sağlayan firmalardır. Bu firmalar, ülkemizin neredeyse bütün illerinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu firmalar, bu sektörlere girmek ve çalışmak isteyen adaylar için en doğru seçim olabilir. Çünkü bu sektörlerdeki prodüksiyon şirketleri, ihtiyaç duydukları yeni yüzleri bulmak için cast ajanslarıyla irtibat kurmaktadırlar. Yani insanların en kısa ve güvenilir yoldan hayallerini gerçekleştirmeleri için cast ajansları hizmet veren en etkili tercihtir.

Cast ajansları, sayılamayacak kadar çok sayıda olup farklı bölgelerde çalışmalarını devam ettirmektedirler. Bu ajansların hepsi, insanlara aynı hizmeti vermek için çalışıyor gibi görünmektedir. Fakat bu ajanslar arasından farklı amaç güderek kurulan firmalar da vardır. İnsanların da hayallerine kavuşması için bu firmaları diğerlerinden ayırt etmesi ve ona göre hareket etmesi gerekmektedir. Bu firmaları bazı insanlar diğerlerinden ayırt edemediği için hayallerini geride bırakmaktadır. Bazı adaylar bu sebeple başvuru yapmaktan bile çekinerek hayallerinden vazgeçmektedir. Peki bu ajansları nasıl diğerlerinden ayırt edebiliriz? Kaliteli ve güvenilir cast ajansları, kendilerini her türlü belli ederek insanlara güven verirler. İşini iyi yapan cast ajansları, insanlardan talep ettiği ücret karşılığında onlara makbuz verirler. Makbuz vermeyen cast ajanslarına kesinlikle itibar etmemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kendinizi büyük bir yanılgı içinde bulabilirsiniz. Diğer bir husus ise cast ajanslarının fotoğraf çekimleridir. Bu çekimler için sizinle iletişime geçen cast ajansları, sizi ofis dışında başka bir yere çağırırlarsa kesinlikle güvenmemenizi öneririz. Cast ajanslarının güvenilirliği ile ilgili en önemli konu ise sözleşme imzalanıp imzalanmamasıdır.  En güvenilir cast ajansları, kesinlikle bir sözleşme imzalamayı teklif edecektir.  Sözleşme imzalamak istemeyen cast ajansları, insanlara güven vermeyen, amacı kötüye kullanan ajanslardır. İşini iyi yapan ve insanlara sorun yaşatmayacak olan bir cast ajansı için sözleşme imzalamak bir sorun haline gelmemelidir.

Yani cast ajansı seçerken çok dikkatli olmalı ve sizi gelecek açısından doğru yönlendirecek cast ajanslarıyla çalışmalısınız. Aksi takdirde size güven vermeyen ajanslarla çalışırsanız, bu sektöre girmeden hayallerinizden vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz.