Posted on

Cast ajansları oyunculuk ve mankenlik gibi mesleklerin icra edilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bunun en temel sebebi ise yapımcıların ve organizatörlerin projelerde yer alacak kişileri cast ajanslarından seçmeleridir. Bu sebeple ünlü olma hayali kuran ve bu meslekleri kendilerini uygun gören kişiler cast ajanslarına başvuruda bulunmaktadırlar.

 

Cast ajanslarına başvuru süreci oldukça önemli bir süreçtir. Bu dönemde oldukça hassas bir şekilde başvuru gerçekleştirmeli aynı zamanda başvuru sürecinde oldukça titiz davranmalıyız. Bu özellikler sizi bu mesleklere taşıyacak özelliklerdir. Bu durumda başvuru sürecinin tamamlanması ve cast ajansına dahil olmanız durumda meslek hayatınıza geçiş yaparken eğitimlerinizi tamamlamalısınız. Eğitimler sizleri daha iyi noktaya getirecektir. Bu süre içinde cast ajansları ile bir ilişki halinde bulunan yapımcılar projeler için gerekli özelliklere sahip kişileri belirler ve bu özelliklere sahip kişileri ayarlamak için cast ajanslarına başvururlar. Cast ajansları da deneme çekimleri ile potansiyelini belirlediği adayları değerlendirme sonucunda projeye uygun gördüğü kişileri yapımcılar ile bir araya getirerek görüşmeler ayarlamaktadır. Bu görüşmeler sonucunda sizlere iş imkanı sağlanmaktadır. Bu görüşmeler kesin garanti iş görüşmeleri olmayabilir. Cast ajansları kendi bünyesindeki projelerde çalışma imkanı sağlayabilir ancak diğer yapımcılar ile çalışan cast ajansları sizlere görüşmeler ayarlamaktadır. Bu görüşmeler sonucunda olumlu olup olmaması tamamen sizin ve yapımcıların arasında gerçekleşen bir olay olmaktadır. Cast ajanslarından ünlü isimler sektörde bulunmaktadır. Ancak kesin ünlü olmak diye bir kavram cast ajansı bünyesinde bulunmamaktadır. bu sebeple cast ajanslarının sadece bu sektöre geçişte köprü görevi olduğunu söyleyebiliriz. Bu köprü de tamamen manken ve oyuncu adayları bulunmaktadır.  Bu adayların kendini ne kadar geliştirdiği , bu meslek için ne kadar zaman harcadığı,  ve nasıl projelerde yer aldığı önemlidir. Halk tarafından tanınmak isteyen ve ünlü olma hayaline sahip bir çok aday bulunmaktadır. Bu sebeple adayların bu süreç içerisinde kendilerini ne kadar geliştirdiği oldukça önemli hale gelmiştir.

Cast ajansına başvuruda bulunmak ve ünlü olmak için ilk adımı atmak sizlere bu fırsatı sağlayabilecektir. Bu fırsattan yararlanabilmek ve fırsatı iş imkanına dönüştürmek tamamen sizin inisiyatifinize kalmıştır.

Kaynak:http://www.castajansantalya.net/2017/04/25/unlulerin-ciktigi-cast-ajanslari/