Posted on

Oyunculuk adayları için ilk aşama bir cast ajans başvurusudur. Siz ekran ışıklarının önüne çıkmadan önce ise sizin gerekli bir süreçten geçmeniz gerekmektedir. İlk aşama ise bir cast ajansından geçmektedir. Cast ajanslarındaki oyuncu adayların firma ve halk ile bütünleşmenizi sağlar.

Oyuncu olabilmek için cast ajanslarının başvuru formunu doldurduktan sonra ise bu cast ajans oyunculuk başvuru formuna birkaç fotoğraf eklemeniz sizin için çok iyi olacaktır. Daha sonra cast ajans firması sayfasında sizin fotoğraflarınız yayımlanacaktır. Daha sonra cast ajansı tarafından oyuncu olarak seçilir iseniz cast ajansı ile bir sözleşme imzalamanız gerekmektedir. Bu sözleşmede cast ajansı ve oyuncu adayının ortak karar ve şartları yer almaktadır. 18 yaştan büyük oyuncular sözleşmelerini kendileri imzalaya bilmek ile 18 yaş altı gruplar için ise de bir velisi tarafından imza yetkisi aranır. Cast ajans ve oyuncu arasında imzalanan sözleşme her yıl yeniden düzenlenir.

Cast ajans ve oyuncu adayı cast ajans sözleşmesini imzaladıktan sonra ise sıra cast ajans oyuncu provalarına gelmektedir. Cast ajans oyuncu provalarına giderken oyuncu adaylarımızın dikkat etmesi gereken hususlar mevcuttur. Cast ajans oyuncu provalarına giden bir oyuncu aday kendine emin, özgüvene sahip ve rahat bir şekilde gitmelidir. Cast ajans oyuncu provalarında oyuncu aday cast ajans görevliler ile gayet rahat bir iletişim kurabilmeli ne istediklerini ve ne yapmasını anlayıp kendini aktif bir şekilde istediklerini ve ya aklına takılanları rahatça sorabilmeli.

Cast ajans provalarında iyi bir izlenim yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Cast ajans firması herhangi bir ihtiyaç halinde sizi ilgili firmaya önerip sizin bir oyuncu olmanızı sağlayabilirler. Tüm bu aşamadan sonra ise sıra sizin prova fotoğraf çekimlerinize gelmektedir. Cast ajanslarında çekilen fotoğraflar ve pozlar çok önemlidir. Cast ajanlarının çektiği fotoğraflar cast ajans firmasında yayınlanmaktadır. Firmalar ise gerekli oyuncu yüzü aradıklarında cast ajans firmalarının sayfalarına göz atarlar bu yüzden cast ajans sayfasında yayınlanan fotoğraflarınız çok önemlidir. Cast ajanslarına poz verirken ise gayet kendinden emin ve istenen tarzda poz vermeniz size büyük avantaj saylayacaktır.