Posted on

Ülkemizde son yıllarda TV sektörün genç kız ve erkek adaylar ilgi duymakta ve kendilerini bu yönde geliştirmek istemektedirler.bunun içinde bu anlamda gerekli yerlere istihdam sağlayabilecek kurumlar olan cast ajansına başvurular yaparlar. Bu kurumlara daha çok cast ajanslarından oluşmakta ve bunun dışında özel kuruluşlar içinde de yer almaktadırlar. Buna bağlı olarak bu işle ilgilenen adaylar gerekli seçimlerini yapmakta ve her anlamda kendilerini geliştirmek için yarış  için girmiş durumda bulunurlar.

Adayların en önemli özellikleri arasında yetenekli ve çalışkan olmaları yer almaktadır buna bağlı olarak adaylar sadece eğlenceden ibaret olmayan bu iş kolu da çok çalışmak ve gereğini hakkıyla yerine getirecek duruma gelecektir. Bu alanda çalışmak isteyen adaylar genel anlamda TV ekranlarından gördükleri eğlenceli dünyaya kapılıp bu işin çok normal ve sıradan olduğunu düşünmektedirler. Ancak bu tarz işler sağlam ve sıkı çalışma, disiplin ve yetenek gibi özellikleri bünyesinde bulunduran adaylar için düzenli bir yaşamla gerçekleştirilir.  Buna bağlı olarak adaylar bu basamakların ne başında korkmakta ve bazen bazı adayların geri adım attığı görülmektedir. Ancak bu yolda hemen pes eden adaylar için büyük zorluklar vardır. Bu alanlarda adaylar ayn zamanda hayat karşı mücadeleci yapılanlarda ön planda olmaktadırlar. Bu anlamda adaylarda öz güven  ve duruş özellikleri de değerlendirilmektedir. Her şeyden önce çalışkanlığın verdiği öz güven ve başarı adaylara yansıması gerekmektedir.

Aynı zamanda adayların bu kulvarda ilerleyip ünlü olabilmesi için bir çok yol katetmeleri gerekmektedir. Bu yollar yapı itibariyle taşlı ve sık olabilir anacak adayların dik duruşunu bu yollarda verdikleri mücadele belirleyecektir. Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda adaylarda bu tarz yetenekler olması ve sağlanması dahilinde adayın başarısız olmasını sağlayabilecek hiçbir neden yoktur. Adayın özverili bir anlamda alışması başarıyı ve ünlü olabilmeyi de  kaçınılmaz kılacaktır. Burada adayın daha önce yer aldığı projelerinde önemi büyüktür. Daha önce yer aldığı projelerin etiketini taşıyan aday yeni yer aldığı projeyle bu etiket silmesi ve yerine yepyeni bir kimlik oluşturmalıdır. Bunun için de yine adayın rollerine ve sahnelerine özverili bir şekilde çalışması ve aynı zamanda süre harcaması gerekmektedir. Bir aday bu iş koluna ne kadar emek verirse bu işten de o kadar karşılığını alacaktır.