Posted on

Cast ajanslarına giderken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlardan başlıca olarak karşımıza çıkan noktalar, giyiminize özen göstermeniz ve çekimlere gidene kadar fiziğimize ve kilolarımıza özen göstermemiz ve vücudumuzun fit kalmasına dikkat etmemiz gerekir. Çekim esnasında fotoğraf duruş pozisyonları ve fotojenik durma ile ilgili yazılar okuyup kendinizi eğitebilir yâda direk olarak bir eğitim alarak daha profesyonel sonuçlar almanıza olanak sağlayabilirsiniz. Oyunculuk için çekimler modellik, mankenlik, katalog çekimleri kadar önem taşımasa da yapımcılar ve yönetmenler tarafından iyi bir itibar uyandırmanız için oldukça önemli bir husustur. Yüzünüzü gizleyecek aksesuarlardan kaçınmalı ve yüzünüzün net çıkmasını sağlamalısınız.

Fotoğraf çekimlerinde vücudunuzu gizleyen ve bir fikir alınmasını engelleyen giyimlerden de kaçınmalı daha fazla fikir beyan edecek tarzda giyinmeniz gerekmektedir. Çekimlere giderken uykunuzu tam almış ve iyi bir şekilde dinlenmiş olmanıza da dikkat edin. Yorgun argın bir çekim sizin için kötü neticeler doğurabilir. Bunun için bu çekimlere gideceğiniz günün önceki gecesinde erken uyumalı ve kendinizi yormamalısınız. Bu yorgunluk ve uykusuzluk sizin çekimlerde kötü çıkmanıza neden olabilir. Gergin ve sinirli bir yapıda olmamanız gerekir. Bu sizin için olduğu gibi karşı taraf için de oldukça önemli bir konudur. Gergin bir ortamın olması yüzünüze yansıyacak ve kötü fotoğraflara sebebiyet verecektir.

Fotoğraf çekimlerinizin işinde uzman, profesyonel fotoğrafçılar tarafından yapılması da oldukça önemli bir konudur. Aksi takdirde çekimleriniz cep telefonuyla çekilmişten farkı kalmayacak ve buda sizin başarılı olacağınız o basamakların önüne engel olacaktır. Bununla birlikte fotoğraf çekimlerinde doğallığın dışına çıkmamaya ve kendiniz yani en doğal halinizle pozlar vermeye gayret etmelisiniz. Samimiyetsiz, yapmacı görüntüler, fotoğraflarınızı inceleyecekler için olumsuz etkilere neden olabilir ve bu da yine sizin başarılarınıza olumsuz etkiler doğurabilir.

Fotoğraf çekimine gittiğiniz cast ajans çalışanlarıyla olabildiğince samimi olmaya gayret gösterin ve oluşabilecek her türlü yanlış anlaşılma ve gerginlikten kaçınılması gerekmektedir. Eğer cast ajansları çekimler için giyinmeniz gereken bir tarz belirtmişlerse bunu yerine getirmeli ve oluşacak problemlerin öncesinde önüne engel olmalısınız.

Kaynak: http://castmedya.net/mankenlik-fotograf-cekimleri/