Posted on

BKM programı izleyicileri güldürmek eğlendirmek yanında onları düşündürmeyi de amaçlayan bir komedi programıdır. BKM programı oyuncuları ise daha çok gülmeyi seven şakadan anlayabilen sahnede doğaçlama yeteneği olan kişiler arasından seçilmektedir. Oyuncu adayları skeçleri düzgün bir şekilde hazırlayıp izleyicilere sunabilen kişiler arasında yer almaktadır. BKM oyuncusu olmak istiyorum diyen adaylar ise ilk olarak belirli kriterlere uyuyorlar ise cast ajanslarına başvuru yapmaları gerekmektedir. Çünkü yapımcı firmalar oyuncu seçimi yapar iken cast ajanslarının sayfalarından seçip cast ajanslarından oyuncu adayı görüşme için yönlendirmesini istemektedirler. Bu yüzden BKM oyuncusu olmak istiyorum diyen herkes BKM oyuncusu olamayacağı gibi başvuru yapma kriterlerine de uygun özellik tanımayabilir.

BKM oyuncu alımları ise gerekli kriterlere uyan adaylar için cast ajans başvurusu yapmaları gerekmektedir. Cast ajans başvuruları ise değişik şekillerde olabilmektedir. Cast ajans başvurusu genellikle web sitesi üzerinden yapılmaktadır fakat dirk cast ajans firmasına gidilerek başvuru da yapılabilmektedir. Birde artık firmalar sürekli gelişme gösterdiği için cast ajanslarından oyuncu talep etmektedirler cast ajansları da gezici ekip kurarak farklı şehirlere giderek oyuncu aday kaydı yapmaktadırlar yaptıkları oyuncu kayıtlarını ise yaş, cinsiyet, yetenek ve özellik kriterlerine göre gruplandırma işlemi yaparlar. BKM oyuncu alımları ise yine cast ajanslarının gruplandırma seçeneklerine ve kriterlerine göre yapılmaktadır. BKM oyuncu alımları BKM firmasının cast ajanslarına vermiş olduğu kriterleri göz önünde bulundurarak yapılmaktadır. Bu kriterler ise BKM bir şaka ve komedi programı olduğu için adayları da bu kriterler göre seçmek zorundalardır.

BKM oyuncuları eğitimli skeç programlarına alışkın, sahnede doğaçlama yapabilen, şakadan anlayabilen, şaka yapabilen, komik görünüşlü ve ya duruşlu bir yapıya sahip olan kişiler daha çok tercih edilmektedir. Cast ajansların web üzerinden başvuru yapan BKM oyuncuları ise cast ajanslarının cast ajans firmasında yayınlamış olduğu başvuru formunu doldurarak BKM oyunculuğu için başvuru yapmış bulunmaktadır. Cast ajanslarına başvuru yaparken en çok dikkat edilmesi gereken durum ise başvuru formuna eklemiş olduğunuz fotoğrafın güncel ve profesyonel olması gerekmektedir. Başvuru formuna fotoğrafınızı da ekledikten sonra artık başvuru işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.