Posted on

Her gün yeni bir projenin ortaya çıkması ile birlikte televizyon dünyasında ve sinema sektöründe inanılmaz derecede gelişmeler meydana gelmektedir ve bu sayede her yeni projede çeşitli oyuncuların yanında yine de yeni yüzler aranmaktadır. Aynı zamanda da birçok kişi bu televizyon dizilerini ve sinema filmlerini seyrederken bir yandanda bu projelerin içlerinde yer almak isterler. Sanıldığı kadar zor olmayan bu hayalleri aslında gerçeğe döndürmek oldukça basittir. Bunun için tek yapmanız gereken şey, bir oyunculuk ajansına başvuruda bulunmaktır. Bu başvurularda ise sizden istenen bazı bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerde ise başlıca bulunan bilgiler genel olarak kişisel özelliklerinizdir. Oyuncu başvuru formlarında yer alan bilgiler genel olarak üç kısma ayrılmaktadır. Bu formların ilk kısmında sizden istenen bilgiler adınız, soyadınız, medeni haliniz, mesleğiniz, öğrenim durumunuz, daha önce herhangi bir projede yer aldıysanız ismi, oyunculuk eğitiminiz, fiziksel özellikleriniz gibi bilgilerdir. İkinci kısımda ise daha çok iletişim bilgileriniz yer almaktadır. Bu kısımda cep telefonu numaranız, e-posta adresiniz, varsa internet adresiniz, sosyal medya hesaplarınız, ikamet adresiniz ve yaşadığınız il belirtilmektedir.

Oyunculuk başvuru formlarındaki üçüncü kısımda ise genel olarak cast ajanslarında yüz resminiz ve varsa boydan bir resminiz istenir. Bunun yanında da videonuz ve mevcutsa showreel’ınızın olması başvuru açısından daha sağlıklı ve önce olmanızı sağlar. Oyunculuk ajansına başvuru yaparken formda yer alan bilgilerin güncel ve doğru bir şekilde olması sizin yararınıza olacaktır.

Eğer bir mankenlik ajansı başvurusunda bulunuyorsanız ise burada kişisel bilgileriniz ve bunun yanında daha önemli olan fiziksel özelliklerinizin bilgisi önem taşımaktadır. Bunun yanında resimlerinizin ya da videolarınızın da önemi mankenlik ajansı başvurusunda oldukça büyüktür. Mankenlik başvuru formlarında daha çok fiziksel özellik kısmına önem verilri ve profesyonel cast ajansı ekipleri bu kategorinin daha eleyici bir yapısı olduğuna inanmaktadır. Bu kısımda boyunuz, vücut ölçüleriniz, yüzünüz, oranlarınız, kilonuz incelenir. Eğer mankenlik ajansı başvurusu yapıyorsanız yolladığınız resimlerin ya da videonun da ajans için önemli olduğunu düşünmeniz gerekmektedir.